Kronikë e zezë

Sulmohet fizikisht një shtetas i Bullgarisë në Prishtinë

 

Një shtetas i Bullgarisë njoftohet të jetë sulmuar fizikisht në Prishtinë nga persona ende të panjohur.

Sipas raportit 24-orësh të Policisë, njësitet policore pas pranimit të informatës se në QKUK një shtetas i huaj është duke marrë tretman mjekësor për shkak të lëndimeve, kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë takuar shtetasin e Bullgarisë, i cili kishte pësuar lëndime trupore në rrethana ende të panjohura.