Kronikë

Pronari i shtëpisë që vrau hajnin në Vetërnik nuk arrestohet pasi ishte në vetëmbrojtje

Vendi ku ndodhi tentim-plaçkitja dhe vrasja e njërit nga plaçkitësit. Foto: Koha
 

Mbrëmë në lagjen Vetërnik të Prishtinës ka ndodhur një vrasje pasi katër persona kishin mësyrë një shtëpi për ta plaçkitur.

Me këtë rast, siç njoftoi Policia e Kosovës, hajnat ishin të armatosur dhe mes tyre e viktimës, pronarit të shtëpisë, kishin nisur të shtënat. Gjatë kësaj përleshjeje të armatosur, njëri nga hajnat ka mbetur i vrarë.