Kronikë

Një muaj paraburgim për vrasje në tentativë

 

Themelore në Pejë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurit A.T ., njofton kumtesa, transmeton Koha.net.

Dyshohet se i pandehuri më 03.12.2018, në kafiterinë “Grand Jerina”, në fshatin Carrabreg,klomuna Deçan, me dashje dhe për motive ende të panjohura tenton t’i provoj nga jeta të dëmtuarit B.D dhe N.D..