Kronikë

Arrestohen tre persona në Prishtinë të dyshuar për “rrëmbim, detyrim dhe lëndim trupor”

Arrestohen tre persona në Prishtinë të dyshuar për “rrëmbim, detyrim dhe lëndim trupor”
 

Në orët e pasdites së djeshme të datës 28 shkurt 2019 nga hetuesit e krimeve të rënda të Sektorit të Hetimeve Rajonale në Mitrovicë, në bashkëpunim me njësitet policore të rajonit të Prishtinës, janë arrestuar tre persona të dyshuar për vepra penale, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Arrestimi i të dyshuarave është bërë në një lokacion në qytetin e Prishtinës, mbi dyshime të arsyeshme për përfshirje në një rast të raportuar me datën 24 shkurt 2019, në zonën e përgjegjësisë të Skenderajt, transmeton Koha.net.