Kronikë

Kapet në Elbasan llapjani 51 vjeç që trafikonte armë nga Serbia për në Shqipëri

Foto: Ilustrim
 

Një 51-vjeçar nga Kosova është arrestuar nga policia shqiptare, ndërsa janë sekuestruar edhe 19 pistoleta të kalibrave të ndryshëm, 400 fishekë luftarak dhe 1.6 kilogramë tritol TNT.

51-vjeçari, sipas Policisë së Shtetit, u kap në flagrancë duke transportuar me automjetin e tij armë luftarake, municion dhe lëndë shpërthyese TNT, të cilat i siguronte në Serbi e në vende të tjera, më pas i transportonte në Kosovë me destinacion final Shqipërinë.