Arrestohet për kontrabandim me migrantë Foto: Driton Paçarada / Koha / ilustrim

Arrestohet për kontrabandim me migrantë

08 September 2019 14:57

Në vendkalimin kufitar në Merdare, është arrestuar një person i cili dyshohet se ka kontrabanduar migrantë.

Sipas njoftimit, i njëjtë dyshohet se ka bërë edhe falsifikim të dokumenteve, transmetpn Koha.net.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar i cili dyshohet se kishte kryer veprat e cekura më lartë dhe i njëjti ka figuruar në listën e personave të kërkuar nga policia. I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, rasti vazhdon të hetohet”, thuhet tutje në njoftimin e Policisë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme