Kronikë

Arrestohen dy persona në Prizren pasi kishin rrëmbyer një shtetas turk

Arrestohen dy persona në Prizren pasi kishin rrëmbyer një shtetas turk

Në Prizren janë arrestuar dy persona të komunitetit turk më 17 shtator me dyshimin se kanë rrëmbyer një burrë, poashtu shtetas i Turqisë, bën të ditur Policia e Kosovës përmes një komunikate për media.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K-Turq pasi që të njëjtit kishin rrëmbyer dhe kishin mbajtur në një vend të panjohur viktimën mashkull shtetas i Turqisë. Konsullata turke është njoftuar, viktima kishte lëndime të lehta në kokë dhe ka pranuar tretman mjekësor”, thotë PK.