Kronikë

Për 24 orë, 5 të vdekur e 7 të lënduar në aksidente trafiku në Kosovë

Për 24 orë, 5 të vdekur e 7 të lënduar në aksidente trafiku në Kosovë

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media, ka apeluar tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik për kujdes të shtuar, pasi thotë se që nga mbrëmë deri sot në mesditë, në tri aksidente të ndara trafiku, kanë humbur jetën pesë persona dhe janë lënduar shtatë të tjerë.

Sipas njoftimit, në fshatin Budrigë (rruga Gjilan-Ferizaj), më 04.10.2019, në ora 22:40, në një aksident ku janë përfshirë dy vetura, kanë humbur jetën dy persona dhe dy të tjerë janë lënduar.