Kronikë

Tri raste të dhunës në familje për 24 orë në Kosovë

Tri raste të dhunës në familje për 24 orë në Kosovë

Tri raste të dhunës në familje janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Sipas raportit të Policisë, dy raste të dhunës janë shënuar në Prishtinë. Në rastin e parë është arrestuar i dyshuari mashkull pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj viktimës. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje . Rasti është duke u hetuar