Kronikë

Nënë e bijë në Pogradec u mbytën në gropën që shërbente për vaditje

Nënë e bijë në Pogradec u mbytën në gropën që shërbente për vaditje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e së dielës në fshatin Alarup të Pogradecit. Nënë e bijë janë mbytur në gropën me ujë 3 metër të thellë, e cila përdorej për vaditje.

Ngjarja tronditëse ka ndodhur në tokën e Liri Mazellit, nënës 35 vjeçare, e cila shoqërohej nga vajza e mitur 10 vjeçarja me inicialet E.M. që po luante afër gropës me ujë, por ka rrëshqitur dhe ka përfunduar brenda saj. E gjithë skena është parë nga nëna e së miturës, e cila në tentativë për të shpëtuar të bijën është hedhur brenda rezervuarit, por është mbytur së bashku me 10 vjeçaren.