Kronikë

Arrestohen dy persona pasi dyshohet se pasmesnate sulmuan një mjek në vendin e punës

Arrestohen dy persona pasi dyshohet se pasmesnate sulmuan një mjek në vendin e punës
Foto: Ilustrim

Prokuroria Themelore në Ferizaj njofton se me urdhër të Prokurorit të Shtetit, ka ndaluar dy persona me inicialet I.O. dhe N.O., në kohëzgjatje prej 48 orësh, për shkak të dyshimit se të njëjtit kanë sulmuar personin zyrtar- mjekun S.F., në vendin e tij të punës, me ç’rast të njëjtit i kanë shkaktuar lëndime trupore.

“Rasti ka ndodhur rreth orës 01:00 në Spitalin Regjional në Ferizaj- Qenda Emergjente”, thuhet në njoftim.