Kronikë

Aksident trafiku në rrugën Ferizaj-Prishtinë, vdes një grua

Foto: Koha / ilustrim
 

Prishtinë, 11 mars –, Në rrugën Ferizaj -Prishtinë, saktësisht në fshatin Qallapek, sot rreth orës 07:00 ka ndodhur një aksident trafiku, në të cilin mbeti i vdekur një person (këmbësore), njoftoi Policia në Prishtinë.

Në këtë aksident ishin të përfshirë një automjet i tipit BMW X5 dhe një këmbësore, e cila nuk ka mundur t’u përballojë plagëve të shkaktuara. Vdekja e viktimës është konfirmuar nga ekipi mjekësor në vendngjarje.