Nga furra u shërbente klientëve kafe e pije, arrestohet një burrë në Prizren Foto: Ilustrim

Nga furra u shërbente klientëve kafe e pije, arrestohet një burrë në Prizren

25 March 2020 10:24

Një vendim i Qeverisë së Kosovës, pas situatës pandemike me koronavirusin Covid-19, ishte të mbylleshin të gjitha kafiteritë, madje edhe ato që shërbehen për t’i marrë me vete “take-away”.

Por në qytetar në Prizren, që është pronar i një furre, nga aty ua shiste klientëve.

“Në rrugën “Ismet Jashari-Kumanova” në Prizren, është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti është takuar në lokalin e tij (furrë) duke u shërbyer klientëve kafe-pije. I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e PK-së.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme