Kulturë

Gratë dominojnë nominimet në “Brit Awards”, lista e plotë

 

“Uroj të ketë sa më shumë gra në skena të këtilla”, kishte thënë Dua Lipa kur kishte fituar vitin e kaluar çmimin artistja më e mirë në “Brit Awards”, shkruan BBC.

Dhe një vit më vonë, duket se industria e muzikës ka marrë shënime, me artistet që dominojnë nominimet për 2019. Derisa listës së nominimeve i prijnë Dua Lipa e Anne Marie me nga katër sosh, transmeton Koha.net.