Kulturë

Dua Lipa – Nga Salla e Kuqe në Prishtinë, në triumfin e dyfishtë në Grammy

 

Nga koncertet në Sallë të Kuqe, në koncertet e organizimet më të mëdha botërore ... nga video amatore duke kënduar, tani numëron miliona klikime në YouTube dhe jo vetëm.

Dikur vetëm një emigrante nga Kosova në Britani, tani ajo është fituese e dy çmimeve Grammy.