Kulturë

“Shkrepëtima” e Petrit Halilajt merr formë për Bienalen e Lyonit

Foto: Blaise Adilon
 

Tash gati një muaj artisti Petrit Halilaj është duke qëndruar në Lyon të Francës. Ai dhe ekipi i tij janë duke realizuar detajet e fundit që kanë mbetur për të prezantuar projektin “Shkrepëtima” para vizitorëve të edicionit të 15-të të Bienales Ndërkombëtare të Artit Bashkëkohor në Lyon.

Edicioni i sivjetshëm do të mbahet prej 18 shtatorit deri më 5 janar, shkruan sot Koha Ditore.