Kulturë

Katarsa e mbretëreshës

Katarsa e mbretëreshës
 

Pak para se Billie Eilish të fitonte çmimin për albumin më të mirë të vitit në “Grammys”, u kap nga kamera teksa po thoshte: “O mos qofsha unë”. Dukej sikur ajo i frikësohej suksesit të vet. Dhe ishte një natë e jashtëzakonshme.

Inovatorja tetëmbëdhjetëvjeçare e popit ia doli të rrokte vëmendjen e madhe në “katër kategoritë e mëdha” – albumi i vitit, incizimi më i mirë i vitit, kënga më e mirë dhe artistja më e mirë e re – me albumin e saj “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”.