Piktorja Zake Prelvukaj dhe arti në vitet e 90-a

Piktorja Zake Prelvukaj dhe arti në vitet e 90-a

15 March 2020 11:00

Sonte në emisionin “JETA” të KTV-së, e ftuar ishte piktorja e njohur Zake Prelvukaj.

Piktorja e viteve të vështira për të gjithë shqiptarët, ajo e viteve të 90-a rrëfen për vështirësitë e një periudhe që të gjithëve na emocionon.

Arti i Zakes ndër vite, vlerësimi, çfarë klientele ka Zakja, si shiten pikturat e saj dhe sa shiten ato, si qëndron Kosova me artet vizuele e shumë çka tjetër ndiqeni në videon më poshtë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme