Kulturë

“Rocks” dhe “Nomadland” kryesojnë me nominime në “BAFTA” që zhvillohet sonte

“Rocks” dhe “Nomadland” kryesojnë me nominime në “BAFTA” që zhvillohet sonte
 

Drama britanike “Rocks” dhe filmi amerikan “Nomadland” udhëheqin garën në Akademinë Britanike të Çmimeve në Film “BAFTA” e cila do të zhvillohet të dielën, në një ceremoni më ndryshe për shkak të pandemisë me koronavirus.

Hugh Grant, Tom Hiddleston dhe Priyanka Chopra Jonas, janë në mesin e prezantuesve të cilët do të shpallin fituesit nga skena e Royal Albert Hall në Londër. Fituesit e çmimeve do t’i marrin ato duke mbajtur distancën ndërkohë që nuk do të ketë fare audiencë e cila do t’i duartroket triumfuesit.