Kulturë

“Manifesta” viziton Tiranën për mundësi bashkëpunimi midis artistëve

 

Ministrja e Kulturës e Shqipërisë, Elva Margariti, ka pritur në një takim Hedwig Fijen, themeluesen e Bienales Evropiane Nomade “Manifesta”. Siç raportojnë mediat në Shqipëri, gjatë takimit, Margariti dhe Fijen kanë biseduar për aktivitetin, si dhe kanë shkëmbyer eksperiencat.

“Me Hedwig Fijen, themeluesen e Manifesta Biennial, që stacionin e radhës ka Prishtinën. Një mundësi bashkëpunimi mes artistësh, shkëmbim eksperiencash dhe zhvillimit të një kalendari aktivitetesh, ku Tirana është një nga ndalesat”, citohet të ketë thënë ministrja Margariti.