Kulturë

Vdiq në moshën 82-vjeçare regjisori i “Paper Moon”, Peter Bogdanovich

Foto: AP
 

Ka vdekur në moshën 82-vjeçare, Peter Bogdanovich, regjisori i klasikëve bardh e zi të viteve 1970, si "The Last Picture Show" dhe "Paper Moon".

Bogdanovich vdiq të enjten herët në mëngjes në shtëpinë e tij në Los Anxhelos, ka bërë të ditur vajza e tij, Antonia Bogdanovich. Ajo tha se ai vdiq për shkaqe natyrale.