Kulturë

Vdiq në moshën 70-vjeçare autorja e trilogjisë “Wolf Hall”, Hilary Mantel

 

Hilary Mantel, autorja e trilogjisë më të shitur të “Wolf Hall”, ka vdekur në moshën 70-vjeçare, ka konfirmuar botuesi i saj.

Ajo fitoi çmimin “Booker” dy herë, për Wolf Hall të vitit 2009, i pari në serinë e Thomas CromWell dhe vazhdimin e vitit 2012, Bring Up the Bodies.