LAJMET E MBRËMJES

Në veri shfaqen grafite provokuese, “S’ka dorëzim!”, “Mos u shqetësoni, ne jemi këtu”

 

Ende pa përfunduar takimi në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ky i fundit është përkujdesur t’i thërrasë për një takim serbët e Kosovës.

Sipas mediave serbe, Vuçiq ka ftuar serbët e Kosovës në një takim këtë të diele, i cili do të mbahet në orën 11 në pallatin “Serbia” në Beograd.