LAJMET E MBRËMJES

PSD-ja ia kërkon dorëheqjen Kurtit

Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Partia Socialdemokrate ka mbajtur protestë para Qeverisë së Kosovës për të kundërshtuar marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë për të cilën u dakorduan në Ohër, kryeministri Albin Kurti e presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Protestuesit e akuzuan Kurtin se e ka pranuar Asociacionin, dhe kërkuan nga ai të japë dorëheqje

Me disa pankarta që mbanin figurat e krerëve shtetërorë por të animuara e me hundë të gjatë, aktivistë të Partisë Social Demokrate (PSD), janë mbledhur në Sheshin Zahir Pajaziti për ta nisur protestën e paralajmëruar tash gati një javë më parë, në kundërshtim të marrëveshjes Kosovë-Serbi, e arritur më 18 mars në Ohër.

Protestuesit kërkuan dorëheqjen e kryeministrit Albin Kurtit, pasi thanë se me marrëveshje, ai e ka pranuar Asociacionin e komunave me shumicë serbe.