LAJMET E MBRËMJES

Stoltenbergu takon Scholzin, bën thirrje për uljen e tensioneve mes Kosovës e Serbisë

Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Thirrje për shtensionimin e situatës mes Kosovës dhe Serbisë ka pasur edhe nga Berlini. Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg pas takimit që ka pasur me kancelarin gjerman, Olaf Scholz, ka kërkuar nga dy vendet t’i rikthehen dialogut dhe të ndalojnë çdo hap përshkallëzues.

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka përsëritur thirrjen për shtensionimin e situatës në veri të Kosovës.

Kjo thirrje e tij erdhi në mes të rritjes së tensioneve mes Kosovës e Serbisë pas kidnapimit nga forcat serbe të tre policëve të Kosovës javën e kaluar.