Lëmsh

E dashura e goditi 13 herë me thikë, burri i propozon martesë për ta shpëtuar nga burgu

 

Një vajzë gati i ka shpëtuar dënimit me burg pasi i dashuri i saj, i cili mori 13 goditje me thikë nga ajo, i propozoi martesë në gjykatë.

Viktima, i identifikuar si Shakur pothuajse vdiq në sulmin me thikë dhe mbijetoi vetëm pasi ai arriti të ikë nga vendi i ngjarjes, njoftoi prokurori i shtetit rus Airat Bikmurzin në gjykatën në Nizhnekamsk.