Zogu e Geraldina në inaugurimin e stacionit radiofonik në Tiranë

Zogu e Geraldina në inaugurimin e stacionit radiofonik në Tiranë

13 August 2019 10:10

“Excelsior” ka botuar, të shtunën e 3 dhjetorit 1938, në faqen n°8, fotografinë e mbretit Zog dhe mbretëreshës Geraldinë, pas largimit të tyre nga ceremonia e inagurimit të një stacioni radiofonik në Tiranë, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat - Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar:

Buzëqeshje mbretërore

Zogu dhe mbretëresha Geraldinë e Shqipërisë inauguruan, në Tiranë - me rastin e 26 vjetorit të pavarësisë shqiptare — një stacion radiofonik para të cilit mbretëresha e re mbajti një fjalim.

Ja çifti mbretëror duke u larguar nga stacioni pas ceremonisë”./darsiani

Image

Komentet

Shto koment

Të ngjashme