Lëmsh

103-vjeçarja feston me birrë shërimin nga COVID-19

103-vjeçarja feston me birrë shërimin nga COVID-19
Foto: CNN

Një 103-vjeçare nga Massachusetts e SHBA-së është shëruar nga COVID-19 dhe e ka festuar këtë me pijen e saj të preferuar, një birrë të ftohët, ka njoftuar familja e saj për CNN-in.

Kur Jennie Stejna kishte rezultuar pozitive me koronavirus në fund të prillit, familja e saj nisi të përgatitej për më të keqen, ka treguar mbesa e saj Shelley Gunn. Në një moment, familjes i ishte thënë se Stejna nuk është duke ngrënë dhe nuk po pinë dhe ka gjasa të mos e kalojë natën. E kishin telefonuar atë për t’u përshëndetur, tregon Gunn.