Lëmsh

Iu afrua bizonit më tepër seç duhej, 72-vjeçarja fluturoi 5 metra në ajër

Iu afrua bizonit më tepër seç duhej, 72-vjeçarja fluturoi 5 metra në ajër

Një grua 72-vjeçare është sulmuar nga një bizon në SHBA, e për pasojë ka përfunduar pesë metra në ajër.

Në pamjet e bëra virale, që janë fiksuar nga disa vëzhgues të Parkut Kombëtar Yellowstone në Kaliforni, shihet e moshuara duke u afruar shumë pranë kafshës gjigante. Ndërkohë ky i fundit nuk e priti mirë këtë afrimitet dhe e sulmoi fuqishëm gruan, transmeton TCH.