Lëmsh

Qeni hero shpëton nga mbytja 6-vjeçarin

Qeni hero shpëton nga mbytja 6-vjeçarin

Një vogëlush 6-vjeçar rrezikoi të mbytej në det ndërsa po lahej në plazhin e Tarquinit në provincën e Viterbos, por fati ishte me të. Një qen labrador i njësisë vullnetare të Mbrojtjes Civile u hodh në ujë dhe e shpëtoi.

Qeni i quajtur Panna, i trajnuar pikërisht për të tilla situata, kreu një nga misionet më të bukura. Shpëtoi një jetë, transmeton A2CNN.