Lëmsh

Grabitet relika e Papës Gjon Pali II

Grabitet relika e Papës Gjon Pali II

Një shishkë që përmbante disa pika gjaku të Papës së ndjerë Gjon Pali II është grabitur nga Katedralja e Spoleto-s në Italinë qendrore, njoftuan autoritetet lokale të kishës.

“Vjedhja e reliktit të nderuar u zbulua të mërkurën vonë ndërsa punëtorët mbyllën katedralen për natën dhe u raportua menjëherë në polici”, tha kryepeshkopata e Spoleto-Norcia në një deklaratë, transmeton atsh.