Lëmsh

Zbulohet çifti që fitoi në lotari në Britani një shumë rekorde prej 184 milionë funte

 

Është zbuluar çifti fitues i shumës rekorde në Britani në lotari. Para disa ditëve një tiketë në Britani e EuroMillions doli të jetë fituese e xhekpotit. Shuma totale e fitimit ishte 184 milionë funte.

Flokëtarja Jess Tawaite dhe bashkëshorti i saj Joe, një inxhinier, janë fituesit.