Lëmsh

Zbulohet se çfarë ishin dritat misterioze në qiellin e San Diegos

 

Autoritetet në Kaliforni thanë se dritat misterioze që ngjallën diskutime të shumta në mediat sociale kur u panë në qiell mbi San Diego ishin flakë që përdoreshin për një stërvitje ushtarake.

Dritat portokalli u panë mbi San Diego dhe zonën përreth, duke përfshirë deri në Tijuana, Meksikë, të hënën mbrëma dhe fotot dhe videot e fenomenit ndezën spekulime në mediat sociale për mbeturinat hapësinore, satelitët dhe UFO-t, shkruan Upi.com.