Lëmsh

Indiani gjobitet me gjashtë muaj burgim pasi i la lopët të lira në rrugë

 

Një gjykatë në shtetin perëndimor indian të Gujaratit ka dënuar me gjashtë muaj burgim një burrë që kishte lënë bagëtinë e tij të ecnin në rrugë.

Prakash Jairam Desai u shpall fajtor për lëshimin e lirë të kafshëve dhe rrezikimin e jetëve të njerëzve, raportoi BBC-ja të martën.