Lëmsh

Prezantuesi turk impresionon me reagimin e qetë në momentin e tërmetit

 

Prezantuesi turk Ersel Hoshkara po raportonte drejtpërdrejt në televizion kur perëndimi i vendit u godit nga një tërmet dhe reagimi i tij u inçizua teksa gjithçka rreth tij dridhej.

Një tërmet me magnitudë 5.9 të shkallës Rihter goditi zonën e Turqisë perëndimore pranë qytetit të Duzcas dhe mediat lokale raportuan se është ndjerë në një zonë të gjerë, përfshirë edhe Stambollin.