Lifestyle

Ushqimet që pastrojnë trupin nga nikotina

Foto: Ilustrim
 

Një mënyrë e shpejtë dhe e shëndetshme për duhanpirësit për të pastruar trupin nga nikotina është të hani sa më shumë ushqim të shëndetshëm të jetë e mundur.

Nëse konsumoni rregullisht karota, çaj jeshil, spinaqi, kivi, limon dhe portokall, brokoli, piper dhe lakra, ato mund të ndihmojnë për të hequr produktet e dëmshme të cigareve nga trupi.