Lifestyle

IKSHPK: Mos hani ushqim kudo

Foto: IKSHPK
 

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në “Ditën Botërore të Ushqimit”, përmes një postimi në Facebook ka apeluar qytetarët që të kenë kujdes të shtuar se ku po konsumojnë ushqimin, si dhe të kenë kujdes gjatë gatimit, ruajtjes dhe shpërndarjes së ushqimit.

Postimi i plotë i IKSHPK-së, pa ndërhyrje: