“Fashionista” me format e imazh tjetër

“Fashionista” me format e imazh tjetër

19 January 2020 16:37

Magazina televizive dedikuar modës rikthehet në ekranin e Kohavisionit me sezonin e ri.

Pas një shkëputjeje, “Fashionista” vjen me format dhe imazh tjetër duke sjellë informacione dhe materiale për zhvillimet në fushën e modës në vend dhe trendët që sjellin disenjatorët dhe evenimentet më të rëndësishme në botë.

Prezantuesja dhe autorja Kaltrina Haziri së bashku me ekipin e emisionit do të sjellin atë që u ka munguar adhuruesve të modës dhe imazhit në ekranet televizive kosovare.

Emisioni përveç materialeve nga pistat e modës dhe lajmet për personazhin e njohur sjell edhe rubrikat si “Vouge”, që shpalos një rrëfim nga një personalitet i njohur, “Fashion n'insta”, që sjell trendët e imazhit në rrjete sociale dhe “Sefte”, rubrika që i vë personazhet publike në 8 situata në të cilat nuk i keni parë.

Emisioni në 40 minuta përveç argëtimit, shtyllë qendrore do të vazhdojë të mbajë informacione mbi modën dhe kurimin e imazhit.

Edicioni paralajmërues për sezonin e ri u transmetua në kuadër të programit festiv në KTV me intervistën ekskluzive me Laura Imamin, e njohur për suksesin e saj në dizajnimin e syzeve të cilat ndër vite janë afirmuar nga disa prej personazheve të njohura të botës së shoubizit derisa qenë lavdëruar edhe nga ikona e modës dhe filmit, Tom Ford.

Të tilla intervista të formatit të veçantë do të vijnë çdo javë në kuadër të emisionit, i cili mbetet adresë për gjithë ata që pëlqejnë modën dhe duan të jenë në hap me trendët e rinj. Fashionista transmetohet çdo javë nga ora 19:50 në Kohavision.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme