Lifestyle

Ilaçet premtuese ndaj COVID-19 përfundojnë në tregun e zi të Indisë

Ilaçet premtuese ndaj COVID-19 përfundojnë në tregun e zi të Indisë

Dy ilaçe që konsiderohet se mund të shpëtojnë jetë nëse përdoren për trajtimin e pacientëve të prekur me COVID-19 – remdesiviri dhe tocilizumabi – aktualisht janë në mungesë dhe po shiten me çmime marramendëse në tregun e zi indian në lulëzim, ka treguar një hulumtim i transmetuesit britanik BBC.

Xhaxhai i Abhinav Sharmas kishte temperaturë të lartë dhe vështirësi në frymëmarrje, kur u pranua në një spital të Delhit, transmeton KOHA.