Lifestyle

Kombinimi i vaksinave antiCOVID përcillet me efekte anësore të buta deri në mesatare, sipas një studimi

 

Kombinimi i dozave të vaksinave antiCOID të AstraZenecas dhe Pfizerit, jep efekte anësore të buta deri në mesatare te të rriturit, siç është bërë e ditur nga një studim, raporton BBC.

Ethe, kokëdhembje dhe dhembje të muskujve janë raportuar më shpesh kur janë kombinuar vaksina të ndryshme.