Lifestyle

Sezoni i shegëve, 4 arsyet pse duhet t’i konsumoni sa më shumë

 

E pasur me vitaminë A, vitaminë B5 (acidi pantotenik), E, C, acid folik, kalium dhe fosfor, antioksidantë dhe të tjerë, shega mund të quhet pa frikë një minierë e vërtetë vlerash ushqyese.

Këto janë disa nga përfitimet shëndetësore që i siguron kjo frutë: