Lifestyle

Ky ushqim gjendet në çdo frigorifer dhe me të mund të humbni dy herë më shumë yndyrë

 

Kosi me pak yndyrë është i popullarizuar në mesin e njerëzve që përpiqen të humbin peshë për shkak të vlerave të tij ushqyese, shkruan DailyExpress.

Shpesh është i pasur me proteina, kalcium, vitamina dhe probiotikë. Disa ishin skeptikë për konsumimin e produkteve të qumështit gjatë dietës, por një studim zbuloi se kosi mund të ndihmojë në djegien e yndyrës së barkut.