Lifestyle

A është e sigurt të udhëtosh për në Turqi tani?

 

Tërmeti shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën ka marrë jetën e më shumë se 12,000 njerëzve dhe dhjetëra mijëra kanë mbetur të lënduar.

Tërmeti me magnitudë 7.8, i cili goditi afër qytetit Gaziantep në Turqinë juglindore, afër kufirit me Sirinë, rreth orës 4.17 të mëngjesit, u pasua nga një numër pasgoditjesh.