Lifestyle

Si i bëjnë ekipet e shpëtimit kërkimet në rastet e tërmeteve

Foto: AP
 

Më shumë se 12 mijë është deri tani numri i viktimave nga tërmeti prej 7,8 shkallësh që ka goditur Turqinë dhe Sirinë në orët e para të së hënës.

Siç është parë gjatë dy ditëve të fundit, shpëtimi i njerëzve të bllokuar nën rrënoja pas një tërmeti mund të jetë një detyrë e gjatë dhe e vështirë.