Lifestyle

Vitamina D ul rrezikun e diabetit – ushqimet ku mund ta gjeni

 

 

Një studim të cilit i referohet AgroWeb.org thotë se vitamina D përmirëson ndjeshmërinë ndaj insulinës, duke ulur kështu nivelet e glukozës në gjak dhe akoma më tej rrezikun e diabetit të tipit 2.