Lifestyle

Sipas hulumtimeve femrat eksitohen më së shumti nga djersa dhe fytyra e vrenjtur e meshkujve

Studimi, i publikuar në revistën Evolution and Human Behavior, ka zbuluar se femrat i tërheqin më së shumti meshkujt që kanë karakteristika të triadës së zezë, narcisizmi, makiavelizmi dhe psikopatia, transmeton koha.net.

Sado që mund të tingëllojë e çuditshme, femrat i preferojnë meshkujt e “këqij”, dhe jo lajkatarët e zgërdhirë, sipas studimit. Gjithashtu, studimi u bën thirrje meshkujve të mos jenë të qeshur, por të vrenjtur.