Kuvendi në seancë pa miratimin e ekzekutivit

Kuvendi në seancë pa miratimin e ekzekutivit

24 February 2017 08:29

Mbledhja e konvokuar e Kuvendi Komunal të Prishtinës, do të mbahet të premten, ashtu siç edhe ishte thirrur nga kryesia, pa miratimin e kryetarit të Komunës, Shpend Ahmeti.

Kështu ka thënë të enjten Agim Gashi, shef i Grupit të këshilltarëve të LDK-së, partisë më të madhe opozitare në Komunën e Prishtinës.

“Po, seanca do të mbahet, siç është planifikuar. Besoj se aty do të jetë shumica parlamentare dhe besoj se gjithçka do të shkojë mbarë”, ka thënë Gashi.

(Më shumë lexoni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme