Ahmeti njofton për riparime të vogla në pjesët për këmbësorë të rrugëve në kryeqytet

Ahmeti njofton për riparime të vogla në pjesët për këmbësorë të rrugëve në kryeqytet

18 November 2019 15:07

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka thënë se kanë filluar të bëjnë riparime të vogla në pjesët e rrugëve për këmbësorë, duke vendosur kubëza në trotuaret e qytetit.

Ai ka ftuar qytetarët që përmes Platformës Digjitale të lajmërohen për riparime të tjera përmes kontratave të mobilitetit.

“Riparime të vogla, por të rëndësishme, për këmbësorë. Lajmëroni në Platformën Digjitale që t’i riparojmë përmes kontratave të mobilitetit”, ka shkruar Ahmeti.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Prishtinasi19/11/2019 13:27

Me daten 04 Nentor i kemi bere kerkese me shkrim drejtorit Adonis Tahiri me e ispektu nje vend punishte (Mati 1, rruga Shpend Mala), por nuk e kane pare te udhes as me ne u pergjegje ne email. Perndryshe, gropa e hapur eshte mbi 10 metra e thelle, nuk kane ndermarr asnje mase mbrojtese, si rezutlat eshte shembur komplet rruga dhe eshte duke na u rrezikuar edhe jeta. E keta me flasin per intervenime te vogla ne trotuare. Shpresoj qe se paku dikush nga mediat te reagoj

Shto koment

Të ngjashme