Mbulohet një mural te rrethi i Fushë Kosovës, apel të identifikohet kompania që e bëri

Mbulohet një mural te rrethi i Fushë Kosovës, apel të identifikohet kompania që e bëri

20 November 2019 14:41

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka publikuar një mural te rrethi i Fushë Kosovës, që një kompani, dyshohet se e ka mbuluar.

“Tmerr! Kërkojmë ndihmë për të identifikuar kompaninë që ka mbuluar muralin e bukur te rrethi i Fushë Kosovës. Murale të tilla që po i shtojmë çdo vit dhe po na e zbukurojnë qytetin çdo vit. Artistë nga e gjithë bota na ndihmojnë”, shkruan Ahmeti.

Ky akt i shëmtuar, shkruan Ahmeti, “duhet të dënohet”.

“Na ndihmoni që ta kuptojmë e që të ndërmarrim masa”, ka shkruar tutje ai.

“Kjo na ka ndodh edhe në rrugën B por reagimi qytetar ka zbraps çdo kompani/qytetar që ka tentu me ndërmarr vendime të tilla të turpshme”, përfundon apeli.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme