Bora zbardh Prishtinën

Bora zbardh Prishtinën

28 February 2020 13:25

Prishtina është përfshirë nga reshje të mëdha të borës.

Derisa kryeqyteti është zbardhur nga bora, qytetarët kanë raportuar në Koha.net se në Gjakovë është duke rënë shi.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në pjesën e dytë të ditës së sotme priten reshje bore dhe shiu.

Në pjesën veriore të Dukagjinit sërish pritet të ketë erëra mesatare deri të fuqishme, më theks të veçantë në Istog me rrethinë, me një rreze veprimi prej 10-12 km.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme